Doar echipa franceză Lyon este calificată
matematic în faza următoare a Ligii Europa la fotbal, faza grupelor. Multe
dintre echipe îşi vor rezolva situaţia după meciurile din etapa a cincea.
Iată programul:
ORA 22.05
Grupa A
Anji Mahacikala (Rusia) - Udinese (Italia)
- ora 19.00, Digi Sport 2
Liverpool (Anglia) - Young Boys Berna
(Elveţia), Digi Sport 2
Clasament: 1. Anji 7 puncte; 2. Liverpool 6
p. (8-7); 3. Young 6 p. (9-10); 4. Udinese 4 p.
Grupa B
Atletico Madrid (Spania) - Hapoel Tel-Aviv
(Israel)
Academica Coimbra (Portugalia) - Viktoria
Plzen (Cehia)
Clasament: 1. Plzen 9 p. (9-3); 2. Atletico
9 p. (6-3); 3. Academica 4 p.; 4. Hapoel 1 p.
Grupa C
Borussia Mönchengladbach (Germania) - AEL
Limassol (Cipru)
Olympique Marseille (Franţa) - Fenerbahce
(Turcia), Digi Sport 3
Clasament: 1. Fenerbahce 10 p.; 2.
Marseille 5 p. (9-7); 3. Monchengladbasch 5 p. (6-6), 4. AEL Limassol 1 p.
Grupa D
Newcastle (Anglia) - Maritimo Funchal
(Portugalia)
FC Bruges (Belgia) - Girondins Bordeaux
(Franţa)
Clasament: 1. Newcastle 8 p.; 2. Bordeaux 7
p.; 3. FC Bruges 4 p.; 4. Maritimo 2 p.
Grupa F
PSV Eindhoven (Olanda) - Dnepr (Ucraina)
AIK Solna (Suedia) - Napoli (Italia)
Clasament: 1. Dnepr 9 p.; 2. Napoli 6 p.;
3. PSV Eindhoven 4 p. (4-4); 4. AIK Solna 4 p. (4-8).
ORA
20.00
Grupa G
Videoton (Ungaria) - Genk (Belgia)
FC Basel (Elveţia) - Sporting Lisabona
(Portugalia)
Clasament: 1. Genk 8 p.; 2. Videoton 6 p.;
3. Basel 5 p.; 4. Sporting 2 p.
Grupa H
Rubin Kazan (Rusia) - Inter Milano (Italia)
- ora 19.00, Digi Sport 1, Dolce Sport
Neftci PFK (Azerbaidjan) - Partizan Belgrad
(Serbia)
Clasament: 1. Inter Milano 10 p. (9-4); 2.
Rubin Kazan 10 p. (6-2); 3. Neftci 1 p (1-5); 4. Partizan 1 p. (1-6).
Grupa I
Sparta Praga (Cehia) - Olympique Lyon
(Franţa)
Meciul Hapoel Kiryat Shmona (Israel) -
Athletic Bilbao (Spania) amânat
Clasament: 1. Lyon 12 p.; 2. Sparta Praga 7
p.; 3. Hapoel 2 p.; 4. Bilbao 1 p.
Grupa J
Panathinaikos Atena (Grecia) - Maribor
(Slovenia)
Lazio Roma (Italia) - Tottenham (Anglia),
Digi Sport 3, Dolce Sport 2
Clasament: 1. Lazio 8 p.; 2. Tottenham 6
p.; 3. Maribor 4 p.; 4. Panathinaikos 2 p.
Grupa K
Rosenborg (Norvegia) - Rapid Viena
(Austria)
Metalist Harkov (Ucraina) - Bayer
Leverkusen (Germania)
Clasament: 1. Leverkusen 10 p. (8-0); 2.
Metalist 10 p. (7-2); 3. Rosenborg 3 p.; 4. Rapid 0 p.
Grupa L
Helsingborg (Suedia) - Levante (Spania)
Hannover '96 (Germania) - FC Twente
(Olanda).
Clasament: 1. Hannover 10 p.; 2. Levante 7
p.; 3. Twente 3 p.; 4. Helsingborgs 1 p.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu